Ndërlidhjet

BEIRUT


Pjesëtarë të shërbimit sirian të zbulimit janë larguar nga selia e tyre në qytetin kufitar Anjar, të cilin ia kanë dorëzuar ushtrisë libaneze. Tërheqja e tyre është e paraparë me rezolutën e Kombeve të Bashkuara. Marrëdhëniet ndërmjet Sirisë dhe Libanit janë ashpërsuar pas vrasjes së ish-kryeministrit Rafik Hariri, më 14 shkurt të këtij viti.
XS
SM
MD
LG