Ndërlidhjet

TOKIO


Autoritetet e Japonisë thanë se të paktën 57 njerëz e kanë humbur jetën, dhe mbi 400 të tjerë janë lënduar, kur një tren ka dalë nga binarët dhe është përplasur në një ndërtesë afër qytetit Osaka. Kjo është fatkeqësia më e madhe e trenit në Japoni në 4 dekadat e fundit.
XS
SM
MD
LG