Ndërlidhjet

PEKIN


Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Cristopher Hill sot mbërriti në Pekin për të diskutuar kthimin e Koresë së Veriut në tryezën e bisedimeve.
Kina tashmë 3 herë i ka organizuar bisedimet 6-palëshe për programin bërthamor verikorean.
Pheniani thotë se nuk do t'u kthehet bisedimeve, dhe i ka akuzuar SHBA-të për "politikë armiqësore".
XS
SM
MD
LG