Ndërlidhjet

PARIS


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder sot u takua në Paris me presidentin Jacques Chirac për t'i diskutuar çështjet e industrisë dhe kushtetutën evropiane.
Vizita realizohet kur në Francë po intensifikohet fushata për referendumin e 29 majit, në të cilin qytetarët duhet të deklarohen nëse do ta miratojnë kushtetutën e Bashkimit Evropian.
Chirac dhe Schroeder e mbështesin fuqishëm kushtetutën, por anketimet e fundit tregojnë se shumica e francezëve mund ta refuzojnë atë.
XS
SM
MD
LG