Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin sot e fillon turneun 4-ditësh në Lindjen e Mesme, gjatë të cilit do të jetë udhëheqësi i parë rus që e viziton Izraelin.
Ndalesa e parë e Putinit do të jetë Egjipti ku me presidentin Hosni Mubarak do të bisedojë mbi gjendjen në Irak, Liban, Siri dhe ringjalljen e procesit të paqes midis Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG