Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i mbrojtjes Sergei Ivanov tha sot se Rusia do të vazhdojë t'ia shesë Sirisë sistemet raketore. Izraeli e ka kritikuar shitjen. Siria strehon bazat kryesore të grupeve palestineze dhe libaneze: Hamasit, Xhihadit islamik dhe Hezbollahut, të cilat Tel Avivi i cilëson si organizata terroriste.
XS
SM
MD
LG