Ndërlidhjet

AMAGASAKI


Policia japoneze i ka bastisur zyrat e kompanisë së trenave në kërkim të shkaqeve që çuan te përplasja e trenit, që la 73 të vdekur dhe 440 të plagosur.
Policia tha se neglizhenca në punë mund të ketë qenë shkaktare e fatkeqësisë që ndodhi dje afër qytetit Osaka.
XS
SM
MD
LG