Ndërlidhjet

GJENEVË


Federata Ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Shoqatat e Gjysmëhënës së Kuqe, shënuan sot, 19 vjetorin e katastrofës bërthamore në Çernobil. Ato paralajmëruan se zvogëlimi i donacioneve ndërkombëtare po e rrezikon programin e ekzaminimit rajonal të kancerit. Federata tha se programi për zbulimin e kancerit në zonën e prekur nga aksidenti në vitin 1986, po rrezikohet, ndërsa rastet e kancerit po rriten.
XS
SM
MD
LG