Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri italian Silvio Berluskoni e kundërshtoi sot raportin e ushtrisë amerikane lidhur me vrasjen e agjentit Nicola Calipari, në incidentin e 4 marsit. këtë raport e ka kundërshtuar edhe gazetarja Giuliana Sgrena, duke thënë se ishte një "goditje e papranueshme për Italinë". Hetuesit amerikanë kanë ardhur në përfundimin se ushtarët që kanë hapur zjarr nuk kanë gabuar dhe nuk duhet të ndëshkohen.
XS
SM
MD
LG