Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mira Richardel, ushtruese e detyrës së nënsekretares amerikane të Mbrojtjes, viziton sot Kosovën.
Zyrtarja e lartë e Pentagonit do takohet me shefin e UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen dhe kryeministrin Bajram Kosumi. Aktualisht në Kosovë gjendet një kontigjent i ushtarëve amerikanë prej 1'700 trupash, që funksionojnë në kuadër të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG