Ndërlidhjet

KAJRO


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak është takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin, në ditën e dytë të vizitës së shefit të Kremlinit në Egjipt.
Putin ka theksuar para takimit të sotëm se synon të tregojë karakterin e posaçëm të marrëdhënieve ruso-egjiptiane.
Iraku, Libani, Siria, si dhe propozimet për reforma në Kombet e Bashkuara, janë temat e diskutimit mes dy presidentëve.
Kjo vizitë e Putinit është e para vizitë e ndonjë shefi të Kremlinit në 40 vitet e fundit. Putini planifikon të vizitojë dhe Izraelin dhe territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG