Ndërlidhjet

SOFJE


Presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski, ka kërkuar nga qeveria që të vendosë regjim të vizave për qytetarët e Kosovës. Ky pozicion duhet të jetë dhe bazë për vazhdimin e mëtejshëm të bisedimeve për ruajtjen e Marrëveshjes për tregëti të lirë dhe rreth liberalizimit të regjimit tregtar. ka theksuar Cërvenkovski.
Këto deklarata presidenti maqedonas i ka bërë gjatë një vizite në Sofje.
XS
SM
MD
LG