Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Bashkimi Evropian dhe Pakistani do forcojnë bashkëpunimin si në fushën e ekonomisë dhe në marrëdhëniet politike. Kjo është bërë e ditur në përfundim të bisedimeve mes zyrtarëve evropianë dhe shefit të diplomacisë pakistaneze.
Ky i fundit ka theksuar se Islamabadi mbështet përpjekjet e Bashkimit Evropian që t'i japë fund programeve të Iranit për pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG