Ndërlidhjet

NJU DELHI


Vendet anëtare të Kombeve të Bashkuara duhet të vendosin së shpejti rreth zgjerimit apo jo të Këshillit të Sigurimit dhe të ecet më tej me reformat, ka kërkuar kreu i organizatës botërore, Kofi Annan në Nju Delhi. Kina kundërshton zgjerimin e Këshillit të Sigurimit, derisa Japonia, Gjermania e Brazili synojnë një vend të përhershëm në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG