Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara nuk do të tërhiqen nga përpjekjet për të rifilluar bisedimet gjashtëpalëshe për zgjidhjen e krizës së armëve bërthamore të Koresë së Veriut. Sipas të dërguarit amerikan Christopher Hill, Uashingtoni i sheh këto bisedime si mënyrën më të mirë për zgjidhjen e krizës.
Hill gjendet në një turne diplomatik në vendet e rajonit, si Kina, Japoni dhe Koreja e Veriut, që janë gjithashtu të përfshira në bsiedime.
XS
SM
MD
LG