Ndërlidhjet

FLORIDA


Guvernatori i Floridas Jeb Bush, që është njëherësh dhe vëllai i presidentit aktual amerikan, ka nënshkruar ligjet e reja kundër krimit, sipas të cilave një person mund të vrasë në vetmbrojtje pa u përpjekur së pari që të largohet.
XS
SM
MD
LG