Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara nuk do të tërhiqen nga përpjekjet për rifillimin e bisedimeve gjashtëpalëshe, me qëllim të zgjidhjes së krizës bërthamore verikoreane. Sipas të dërguarit amerikan, Christopher Hill, Uashingtoni i sheh këto bisedime si mënyrën më të mirë për zgjidhjen e krizës. Hill gjendet në një turne diplomatik në vendet e rajonit: Kinë, Japoni dhe Kore të Veriut.
XS
SM
MD
LG