Ndërlidhjet

HAGË


Ministri i jashtëm iranian, Kamal Kharrazi, përsëriti se Irani do të vazhdojë me programin e pasurimit të uraniumit, nëse nesër, dështojnë bisedimet me vendet evropiane.
"Nëse nuk arrihet marrëveshje dhe negociatat dështojnë, atëherë ne nuk kemi zgjedhje veçse të vazhdojmë aktivitetet për pasurimin e uraniumit", tha Kharazi. Ai e bëri këtë koment pas bisedimeve të sotme me ministrin e jashtëm holandez, Bernard Bot, në Hagë.
XS
SM
MD
LG