Ndërlidhjet

HAGË


Ish-shefi i ushtrisë jugosllave, Nebojsha Pavkoviq, i mohoi akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, në paraqitjen e parë para Tribunalit të Hagës. Tribunali e akuzon gjeneralin serb për krime të luftës në Kosovë, në fillim të vitit 1999.
XS
SM
MD
LG