Ndërlidhjet

RAMALLAH


Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin do të takohet sot në Bregun Perëndimor me liderin palestinez, Mahmoud Abbas. Mbrëmë zoti Putin në Jerusalem u takua me zyrtarët më të lartë izraelitë. Në këtë vizitë, që është e para e një lideri rus në këto hapësira, zoti Putin arriti me idenë për mbajtjen e një Konference ndërkombëtare për Lindjen e Mesme. Por, derisa palestinezët reaguan me optimizëm, duket se ideja u refuzua pasi atë e kundërshtuan Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG