Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti kinez dhe udhëheqësi i opozitës nacionaliste tajvaneze kanë kërkuar zgjidhjen paqësore të mosmarrëveshjeve mes Kinës dhe Tajvanit.
Përmes një deklarate të përbashkët është kërkuar përfshirja e Tajvanit në organizatat ndërkombëtare.
Kritikët në Tajvan e kanë cilësuar udhëheqësin e opozitës nacionaliste si tradhtar që synon t'i shesë Tajvanin Kinës.
XS
SM
MD
LG