Ndërlidhjet

MOSKË


Paraqitja e festimeve në 60 vjetorin e Luftës së Dytë Botërore si përvjetor i stalinizmit është një fyerje për viktimat e shumta të fashizmit, ka deklaruar Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov. Fjalët e Lavrovit drejtoheshin kryesisht për vendet Balltike, të cilat u pushtuan nga forcat sovjetike dhe u përfshinë në Bashkimin Sovjetik pas humbjes së Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG