Ndërlidhjet

BAGDAD


Një numër sulmesh me automjete bombë ka përfshirë sot Bagdadin duke shkaktuar së paku 29 të vdekur dhe mbi 90 të plagosur.
Sipas burimeve zyrtare irakiane sulmet kanë kryesisht si cak forcat policore vendase. Këto sulme vijnë vetëm një ditë pas krijimit të qeverisë së Irakut, e para e dalë nga zgjedhjet demokratike në më shumë se 50 vjetë.
XS
SM
MD
LG