Ndërlidhjet

LONDËR


Bisedimet për programin kundërthënës bërthamor të Iranit, kanë përfunduar në Londër pa ndonjë rezultat.
Negociatorët nga Gjermania, Franca dhe Britania shpersonin ta bindin Iranin të heqë dorë nga programi i pasurimit të uraniumit, në shkëmbim të disa nxitjeve në fushën e tregtisë, por një zyrtar i lartë britanik ka deklaruar se bisedimet morën fund pa arritur ndonjë konkluzë pozitive apo negative.
XS
SM
MD
LG