Ndërlidhjet

PARIS


Një grup i astronomëve evropianë thonë se besojnë që për herë të parë kanë fotografuar një planet nga një sistem tjetër diellor.
Planeti në fjalë, i njohur si ekzoplaneti, është 5 herë më i madh dhe 10 herë më i nxehtë se planeti më i madh i sistemit tonë, Jupiteri.
XS
SM
MD
LG