Ndërlidhjet

BAGDAD


Edhe sot kanë vazhduar sulmet e kryengritësve. Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi për 4 ushtarë amerikanë të vrarë, në një sulm me bombë në verilindje të Irakut. Në qytetin verior Mosul, nga një sulm me bombë në konvojin e policisë, është vrarë një kalimtare, dhe katër ushtarë irakinë janë plagosur. Kurse në Bagdad, nga një seri sulmesh ndaj forcave të sigurisë irakiane, të paktën një polic është vrarë.
XS
SM
MD
LG