Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Forcat amerikane dhe ato irakiane, kanë kryer sot një operacion në një qytet afër Bagdadit dhe kanë arrestuar disa persona, të cilët besohet se kanë lidhje me vrasjen e punëtores humanitare britanike, Margaret Hassan, në fund të vitit të kaluar. Policia tha se në këtë operacion janë arrestuar 11 persona.
Ambasada britanike tha se operacioni ishte mbikqyrur, dhe sendet e zbuluara, ajo beson se i kanë takuar zonjës Hassan, udhëheqëse e organizatës "Care International" në Irak.
XS
SM
MD
LG