Ndërlidhjet

LONDËR


Gazetat britanike të së dielës kanë në qendër të tyre fitoren e Chelsea-t në Kampionatin anglez të futbollit. Sipas mediave, miliona të shpenzuar për këtë ekip nga miliraderi rus, Roman Abramovic, i cili është edhe pronar i ekipit, si dhe ndikimi i menaxherit portugez Jose Mourinho, sollën suksesin e ekipit. Fitoren e parë pas gati 50 vitesh e kanë festuar tifozët e këtij ekipi, gjatë tërë fundjavës.
XS
SM
MD
LG