Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe kryeministri Bajram Kosumi, i kanë përgëzuar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Ata bënë thirrje për paqe dhe tolerancë ndërmjet njerëzve.
Pashkët sot janë festuar në tërë botën nga të krishterët ortodoksë. Edhe Papa Benedikti i XVI-të, në adresimin e parë nga dritarja e apartamentit të tij, i ka përgëzuar ortodoksët, duke shfaqur shpresën se do të vazhdojnë përpjekjet për unitetin e të krishterëve.
XS
SM
MD
LG