Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane kanë kryer sot një operacion afër Bagdadit, dhe kanë arrestuar 5 persona si të dyshuar për vrasjen e kreut të organizatës "Care International", Margaret Hassan, në fund të vitit të kaluar.
Gjithashtu sot, në një videokasetë që militantët i kanë shpërndarë agjencive, një peng që u prezentua si Dauglas Wood nga Australia, u bënte thirrje Shteteve të Bashkuara, Australisë dhe Britanisë, që të tërhiqen nga Iraku.
XS
SM
MD
LG