Ndërlidhjet

PRAGË


Një Maji-Dita Ndërkombëtare e Punës është shënuar sot me tubime dhe demonstrata nga miliona njerëz në botë. Në mesazhin për këtë ditë, Papa Benedikti i XVI-të bëri thirrje për respektimin e dinjitetit njerëzor. Punëtorët në shumë vende të botës, kërkuan rritje të pagave dhe më shumë siguri në punë. Ndërkaq, në Nju Jork, është mbajtur një tubim kundër luftës në Irak, dhe në mbështetje të çarmatosjes bërthamore.
XS
SM
MD
LG