Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy automjete bomba shpërthyen mëngjesin e sotëm në Bagdad. Të paktën 5 njerëz e humbën jetën nga shpërthimi në një qendër tregtare, ndërsa shpërthimi tjetër kishte në shënjestër një komandant të policisë irakiane.
Të paktën 110 njerëz e kanë humur jetën në sulmet e kryengritësve dhe shpërthimet vetëvrasëse në Irak në tre ditët e kaluara.
Po sot në Londër, Ministria e Mbrojtjes shpalli se një ushtar britanik ka vdekur nga plagët e marra gjatë luftimeve në Irakun jugor, duke e çuar në 87 numrin e ushtarëve britanikë të vrarë në Irak.
XS
SM
MD
LG