Ndërlidhjet

SIDNEY


Kryeministri John Howard tha se Australia nuk do t'i tërheqë trupat nga Iraku, pas kërcënimeve të një grupi militantësh për vrasjen e një pengu australian.
Howard tha se politika e jashtme e Australisë nuk mund të përcaktohet nga terorristët.
Ai foli pas transmetimit të videoincizimit, në të cilin pengu që u identifikua ai Douglas Wood 63-vjeçar, u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara, Australisë dhe Britanisë, t'i tërheqin trupat e tyre nga Iraku.
XS
SM
MD
LG