Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kreu i Komandës Qendrore të ushtrisë amerikane, gjenerali John Abizaid gjendet në Pakistan, ku me zyrtarët më të lartë do të diskutojë luftën kundër terrorizmit dhe çështjet e sigurisë.
Ambasada amerikane në Islamabad tha se vizita e gjeneralit Abizaid në Pakistan realizohet për "konsultime rutinore" me presidentin Pervez Musharraf dhe udhëheqësit tjerë ushtarakë.
XS
SM
MD
LG