Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur sot në Ramallah për bisedime me liderin e Autoritetit palestinez, Mahmoud Abbas. Para arritjes, Erdogan, ka vizituar Xhaminë e Al-Aqsa-s në Jerusalem, e cila ka një domethënie të veçantë fetare, për hebrejtë dhe muslimanët. Ai është takuar dje me udhëheqësit e Izraelit, të cilëve, u ka ofruar ndërmjetësimin e vendit të tij në zgjidhjen e konfliktit në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG