Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka miratuar sot krijimin e Universitetit të parë në një vendbanim hebrej në Bregun Perëndimor. Kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se Universiteti parashihet edhe me politikën e qeverisë.
Në të tjera zhvillime, ministri Nathan Sharansky ka dhënë dorëheqje, në shenjë proteste kundër planit të kryeministrit për tërheqje nga Rripi i Gazës. Duke folur rreth dorëheqjes, Sharon, e ka lavdëruar punën e ministrit të tij, dhe ka shtuar se do të dëshironte që ai të vazhdojë në kabinet.
XS
SM
MD
LG