Ndërlidhjet

KABUL


Nga një shpërthim i fuqishëm në një depo municioni, në veri të Afganistanit, sot u vranë, të paktën 28 njerëz, dhe u plagosën shumë të tjerë. Shpërthimi ka ndodhur në një fshat të rajonit të Baghlanit, rreth 120 kilometra në veri të Kabulit. Zëdhënësi i ministrisë së brendshme, Lutfullah Mashal, tha se në mesin e viktimave kishte edhe gra e fëmijë.
XS
SM
MD
LG