Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara janë të afta të mbrojnë veten dhe aleatët e tyre nga kërcënimet bërthamore të Koresë së Veriut, tha sekretarja e shtetit Condoleezza Rice.
"Shtetet e Bashkuara kanë aftësi të rëndësishme mbrojtëse të të gjitha llojeve në rajonin e Azisë dhe Paqësorit. Nuk mendoj se duhet të ketë dyshime mbi aftësinë tonë për të zbrapsur çdo gjë që vjen nga Koreja e Veriut", tha Rice, duke iu referuar raporteve se Koreja e Veriut ka shkrepur një raketë me rreze të shkurtë veprimi në Detin e Japonisë.
XS
SM
MD
LG