Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se edhe për një kohë të shkurtër do t'i vazhdojë disa aktivitete për pasurimin e uraniumit, si pjesë e marrëveshjes me Bashkimin Evropian.
Por zëdhënësi i ministrisë së jashtme, Hamid Reza Asefi tha se Irani do ta mbajë të pezulluar procesin e pasurimit të uraniumit, dhe do t'i vazhdojë bisedimet me BE-në.
Në konferencën për mosproliferimin bërthamor, kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore Mohamed ElBaradei, dje i bëri thirrje Iranit të përmbahet nga vazhdimi i aktiviteteve të pezulluara bërthamore.
XS
SM
MD
LG