Ndërlidhjet

BASHGAH


Autoritetet afgane i hetojnë shkaqet e shpërthimit masiv, i cili e shkatërroi fshatin Bashgah në veri të vendit, duke vrarë 28 njerëz dhe plagosur 70 të tjerë.
Shpërthimi ndodhi të hënën në një depo të fshehtë municioni, pronë e një komandanti të milicisë në provincën Baghlan.
XS
SM
MD
LG