Ndërlidhjet

TEHERAN


Përfaqësuesit e Iranit, Azerbejxhanit dhe Rusisë, nënshkruan sot në Teheran një marrëveshje për ndërtimin e linjës hekurudhore me gjatësi 375 kilometra, që do të lidhte Iranin dhe Azerbejxhanin. Irani sot ka inauguruar gjithashtu linjën hekurudhore të gjatë 1 mijë kilometra, që lidh pjesën qëndrore dhe verilindore të vendit.
XS
SM
MD
LG