Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se në betejën e zhvilluar sot ndërmjet forcave të koalicionit dhe kryengritësve, janë vrarë 12 militantë, një ushtar dhe dy civilë irakianë, ndërsa janë plagosur dy marinsa amerikanë. Beteja ka filluar kur kryengritësit e kanë sulmuar një pozicion të forcave të përbashkëta në Ramadi, 115 kilometra në perëndim të Bagadadit. Nga zhvillime tjera, sot është gjetur trupi i njërit nga dy pilotët e zhdukur amerikanë, ndërsa po vazhdon kërkimi i tjetrit.
XS
SM
MD
LG