Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit tha sot se letra e kapur e kryeterroristit Abu Musab al-Zarqawi tregon se atij i ka rënë morali dhe është duke humbur. Zëdhënësi i Pentagonit, Bryan Whitman, tha se letra jep shenja se Zarkawi po e humb ndikimin e tij në luftëtarët e jashtëm. letra është kapur në një bastisje të forcave amerikane më 28 prill, në Bagdad.
XS
SM
MD
LG