Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Gjenerali serb i Bosnjës Vinko Pandureviq deklaroi sot para Tribunalit të Hagës se është i pafajshëm rreth akuzave për krime lufte në lidhje me masakrën e Srebrenicës në vitin 1995. Pandureviq ngarkohet për gjenocid, krime kundër njerëzimit dhe shkelje të ligjeve e rregullave të luftës.
Pandureviq është njëri nga të akuzuarit e vetëdorëzuar në Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG