Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Ish gjenrali serb i policisë Sreten Lukiç ka thënë se nuk është fajtor për akuzat e ngritura nga Gjykata e Hagës për ish-Jugosllavinë. Mbi Lukiç rëndojnë katër akuza për krime kundër njerëzimit dhe një për krime lufte për vrasje të shqiptarëve gjatë fushatës për dëbim sistematik të shqiptarëve nga Kosova në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG