Ndërlidhjet

BERN


Ish ministri rus i Energjisë atomike, Yevgeni Adamov, është arrestuar në Zvicër, me kërkesë të autoriteteve amerikane, pasi akuzohet për pastrim parash dhe vjedhje.
Adamov do të përballet me akuzën për vjedhje të 9 milionë dollarëve nga Departamenti amerikan i Energjisë. Ky i fundit i kishte dhënë këto fonde për të përmirësuar gjendjen e sigurisë së uzinave bërthamore ruse.
XS
SM
MD
LG