Ndërlidhjet

SOFJE


Parlamenti i Bullgarisë miratoi sot planin qeveritar për tërheqjen e trupave nga Iraku, para fundit të këtij viti. Njësia prej 450 trupash do të reduktohet nga fundi i qershorit, dhe më pas, do të tëhiqet plotësisht, para datës 31 dhjetor. Në Irak janë vrarë 10 ushtarë bullgarë, 8 prej të cilëve si pasojë e luftimeve.
XS
SM
MD
LG