Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Beqë Beqaj, i akuzuar nga Tribunali i Hagës për frikësim të dëshmitarëve kyç në rastin Limaj, Balaj dhe Musliu, u dënua sot me katër muaj burgim. Ai akuzohej për frikësim dhe ofrim të ryshfetit për dëshmitarët, në procesin e parë kundër tre shqiptarëve nga Tribunali i Hagës.
XS
SM
MD
LG