Ndërlidhjet

AUSHVIC


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, porositi që të "kujtohen viktimat dhe vrasësit", në tubimin tek Memoriali i Holokaustit në Aushvic. Rreth 20 mijë hebrej dhe të tjerë ishin mbledhur sot për Marshin vjetor nëpër Kampin famëkeq, ku sipas vlerësimeve, janë vrarë rreth 1 milionë hebrej. Në ceremoni morën pjesë edhe; kryeministri i Polonisë dhe ai i Hungarisë.
XS
SM
MD
LG