Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë – bombë sot në qytetin verior irakian, Tikrit u vranë 7 policë dhe u plagosën 15 të tjerë, ka kumtuar policia lokale. Është raportuar se shpërthimi ndodhi afër autobusit me të cilin udhëtonin policët. Ky është sulmi i fundit në valën më të re të dhunës së kryengritësve, që po ndodhë pas formimit të qeverisë së re të Irakut.
XS
SM
MD
LG